אהבתם? חושבים שהמידע יעזור לאחד החברים שלכם? שתפו!

קסיה נחשב לאחד מהצמחים הנחשבים ביותר ברפואה הסינית ובכלל והוא בעל תכונות ריפוי והרגעה נהדרות. קסיה ידוע בתור "קינמון סיני", השמן מופק הקליפה, עלים ומהשורשים של צמח הקסיה.

קסיה באמת מאוד דומה בטעם ובריח לקינמון ציילוני, ולשני הצמחים (גם לקסיה וגם לקינמון) תכונות משותפות. חולקים את אותה המשפחה, לשניהם יש טעם חריף, וארומה חמימה, אך בניגוד לקינמון לשמן הקסיה טעם מתוק יותר מהקינמון.

קסיה גם משומשת ברפואה ההודית, תכונותיו המרגיעות והמרפאות עוזרות למרפאים ההודים (אירוודים) לטפל בחולים במחלות הקשורות ל"נפש לא רגועה". במהלך השנים ניתן לראות עדויות ששמן הקסיה שומש למגוון מחלות שונות, בניהם גם תופעות של קיבים במערכת העיכול, הקלה על שיעול ובעיות במחזור הנשי. צמח הקסיה משומש בעיקר להקלה על שיעול וליחה כרוניים (ברוכיטיס), טיפול באנמיה ומשלשל טבעי.

CassiaOil_Header-300x154 שמן קסיה - Cassia Oil
שמן קסיה (מופק מצמח הקסיה)

המקור של שמן הקסיה

מקורו של הצמח הוא בארצות מזרח אסיה, בניהם הודו, אינדונזיה תאילנד וויאטנם. קסיה הוא סוג הקינמון המשומש ביותר בארצות המערב. קליפת צמח הקסיה משומשת בתור התבלין הידוע. קל מאוד למצוא את צמח הקסיה בכל החנויות בשמו הידוע – קינמון! עץ הקסיה גדל בדרך כלל עד לגובה של 10 מטרים.

תכונותיו וסגולותיו של שמן הקסיה

מטפל טבעי בשלשול –  שלשול זוהי תופעה ידועה של הגוף בניסיון לשחרור רעלים החוצה מן המערכת. שלשול זמני קורה בדרך כלל בעקבות וירוס או מחלה ויראלית, הגוף רוצה להיפטר משאריות המזיקים, ומפעיל את מערכת הפלט שלו בצורה פעילה יותר – מה שמביא למצב של שלשול. לשמן הקסיה תכונות אנטיבקטריליות אשר יכולות לעזור בקטילה של המזיקים אשר גורמים לשלשול. מאחר ושמן הקסיה עדין יותר משמנים אנטיבקטריאליים אחרים, ניתן להשתמש בו באופן רציף. שימו לב שלשול יכול להביא להדלדלות משאבים מן הגוף, בעיקר מינרלים ונוזלים, ולכן במהלך שלשול או יציאות כרוניות לשירותים חשוב לדאוג להשיג חזרה את מגוון המינרלים והנוזלים שמאבדים!

משפר זרימת דם – לשמן הקסיה יש תכונה נהדרת לשדרוג זרם הדם בגוף, מאחר והוא מגרה את המערכת העצבית וכך מעורר מגוון פעולות שונות בגוף. בנוסף, שמן הקסיה יכול לגרום לתחושת נוחות ורגיעה בגוף, ואפילו תחושת חמימות. השמן עוזר לשחרר רעלים באמצעות השתן ועוזר לגוף להיפטר מכל הזבל שהוא לא צריך, לכן יש לו גם תכונות אנטי דלקתיות.

כאבי שרירים למשל, שנגרמים בעקבות שריר תפוס, יכולים להיפתר ולהעלם באמצעות התכונות משפרות זרם הדם שלו. בנוסף על כך, בגלל שהוא עוזר בזרימה תקינה של הדם, שמן הקסיה מוריד את הסיכוי לחוות מחלות לב ושבץ.

עוזר בהקלה על כאבי מחזור –  שמן הקסיה יכול להקל על כאבי המחזור באמצעות שיפור זרם הדם באזור מערכת הרבייה הנשית. הוא משחרר את השרירים שנתפסים ומתכווצים במהלך המחזור וגורמים לכאבים שחלק מהנשים חוות. הוא גם עוזר לתופעות הלוואי השונות של המחזור, בעיקר כאבי ראש, עייפות וכאבי שרירים.

מקל על דלקות פרקים – דלקת פרקים היא מכה עולמית בעולם המערבי. תזונה לקויה, חשיפה לרעלים וחוסר בספורט מביאים למצב שאנשים רבים ברחבי העולם סובלים מדלקות פרקים. שיפור זרימת הדם יכול להביא להקלה והתחדשות הפרקים מאחר והגוף מסוגל לשחרר רעלים אשר נמצאים בזרם הדם שלו. בנוסף לתכונה האנטי דלקתית שיש לשמן הקסיה.

אנטי דיכאוני – שמן הקסיה מרגיע את מערכת העצבים ונותן תחושה של רוגע ונוחות בגוף, מה שיכול לעזור לאנשים עם נטייה לדכאונות שנגרמת בעקבות עלייה ברמות הקורטיסול בגוף ובעקבות לחץ רב.

איך להשתמש בשמן קסיה?

  • כדי לטפל בוירוס ויראלי רגעי כמו שפעת או הצטננות, ניתן להוסיף למשאף 2-3 טיפות ולתת לו לעבור בחדר.
  • כדי לטפל בבעיות עיכול, ניתן למרוח 2-3 טיפות מעורבבות עם שמן קוקוס ישירות על הבטן.
  • על מנת להרוג פטריה על העור, 2-3 טיפול מעורבבות עם שמן קוקוס על האזור
  • על מנת להילחם בנגיפים במערכת העיכול, ניתן לערבב 2-3 טיפות במים מידי 4 שעות ולשתות יחד עם חצי ליטר.
לשמן הקסיה יש אינטרקציה עם תרופות שונות ולכן חשוב להתייעץ עם מומחה לפני השימוש איתו, בנוסף על כך, אנשים בעלי בעיות כבד יכולים להיפגע משימוש יתר בשמן.

 

לסיכום

לשמן הקסיה יש יכולות מרשימות של הרגעה והזרמת הדם. ולכן הוא מביא להרגשה של חמימות ורוגע בגוף, האצת זרם הדם עוזרת לגוף להיפטר מרעלים שונים ולכן מקלה על תסמינים שקשורים לדלקתיות בעקבות הצטברות שונה של רעלים בגוף.

 

 

 


אהבתם? חושבים שהמידע יעזור לאחד החברים שלכם? שתפו!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *