אהבתם? חושבים שהמידע יעזור לאחד החברים שלכם? שתפו!

לקליפת עץ הקינמון תכונות בריאותיות רבות. ניתן לצרוך את קליפת עץ הקינמון המגוון דרכים, בניהם גם ריכוז החומרים שפעילים שבקליפה בתהליך כבישה ההופך אותו לשמן מרוכז ביותר. כיום הקינמון גדל באזורים שונים של המזרח ועובר כבר שם את הליך העיבוד, מיוצא ומיובא בצורתו כשמן או בצורתו כתבלין (אבקה). מעבר לריח המעולה שיש לשמן הקינמון, יש לו תכונות מאזנות סוכר בדם ולחץ דם. לקינמון תכונות אנטידלקתיות רבות.

מחקרים רבים מראים כי סגלותיו של הקינמון רבות, הוא משומש בעיקר בגלל הטעם המעולה שלו והיכולת שלו לשפר את המערכת החיסונית.

cinnamon-on-white-background_1205-1650-300x200 שמן קינמון - Cinnamon Oil
קינמון

ברפואה הטבעית, לקינמון שימושים רבים בריפוי מחלות ויראליות ובמחלות מערכת העיכול. מאחר והוא מכיל בתוכו תכונות אנטיבקטריאליות חזקות ביותר, הוא מסוגל להתמודד עם מזיקים רבים במערכת העיכול ולנטרל אותם. בנוסף, הוא מסוגל להילחם בחיידק ההליקובקטר הכה נפוץ העולם המערבי ובפטריית הקנדידה.

לקינמון תכונות רבות אך המרכזיות בניהם הינן:

  • הורג מזיקים כמו תולעים ופרזיטים במערכת העיכול.
  • מעודד ליבידו גבוה יותר
  • מחזק את מערכת החיסון
  • מקל על דיכאון
  • נלחם ברדיקלים חופשיים (ריסוס, הדברה וכו)
  • נלחם בוירוסים
  • משפר משמעותית את זרם הדם
  • מוריד את רמות הדלקתיות בגוף

מרפא את העור ועוזר באקנה – מאחר ושמן הקינמון הוא אנטיבקטריאלי, ניתן להשתמש בו בתוך פורמולה של כמה שמנים כנגד אקנה. אקנה נוצר מהצטברות של שומן וחיידקים באזורי הפנים, ולכן חשוב לשמור על עור נקי ומחוטא מחיידקים.

יכול לעזור ולעודד ירידה במשקל – לשמן יש תכונה מאיצת זרם דם ולכן הוא גם מאיץ את רמת חילוף החומרים בגוף. כאשר חילוף החומרים בגוף גבוה, כך גם מספר הקלוריות היומיות שנשרפות גבוה יותר, מה שעוזר לרדת במשקל. במידה ואתם משלבים את שמן הקינמון (או תבלין הקינמון) באימוני אירובי, שריפת הקלוריות שלכם תהייה יעילה ומהירה יותר בגלל המטבוליזם הגבוה.

עוזר לאזן את רמות הסוכר בדם – לקינמון יש השפעה על קצב האינסולין הגוף, האינסולין הוא ההורמון שאחראי על איזון הסוכר בדם ושליחתו אל התאים על מנת להשתמש בו בתור אנרגיה. רמות לא מאוזנות בדם יכולות להבין לעלייה חדה וירידה חדה ברמות הסוכר בדם, מה שמביא לעייפות, תשישות, ורצון עז למתוקים.

מטפל בקיבים – קיבים במערכת העיכול אשר נגרמים מתזונה לקויה, מחלה כרונית או חיידק (כמו ההליקובקטר), יכולים להירפא על ידי שימוש נכון בשמן הקינמון. אכילת קינמון בשילוב תזונה נכונה אשר מתאימה למצב הרפואי הקיים יכולה להקל על הקיבים ואפילו לרפא אותם. חשוב לזכור כי קיבים נוצרים בגלל בעיה רפואית קודמת ולכן חשוב לטפל בבסיס הבעיה ולא רק בתסמינים של הבעיה.

ריח טוב לבית ואפילו מחטא את האוויר – מעבר לריח מעולה בבית שניתן להפיק מטפטוף כמה טיפות במאדה שמנים ארומטיים, לשמן הקינמון יכולת להרוג והרחיק נגיפים אשר נישאים באוויר!

טיפול בכאבי ראש וכאבי גרון – הקינמון מונע הצטברות ליחה ופותח סתימות בחלל האף. בנוסף על כך, מאחר ולקינמון תכונות מרחיבות כלי דם, תרגישו מיידית הקלה בכאבי הגרון והראש שלכם.

ההיסטוריה של הקינמון ועוד שימושים

המון אנשים מחשיבים את הקינמון לאחד התבלינים הקדומים ביותר בעולם. בכלל, הקינמון ממוזכר לאורך כל ההיסטוריה בסוגי הרפואות השונות הטבעיות ואפילו סתם ככה בדפי ההיסטוריה. הקינמון תמיד היה קשור לחמימות, אמהות ורפואה שלמה. בזמנו, הקינמון היה שווה הון והיה קשה מאוד להשיגו, בתקופת ימי האימפריה המצרית, קינמון נחשב ליקר כמו זהב.

בניגוד להרבה שמנים שונים, ניתן להשתמש בשמן הקינמון במפזר אדים ארומטיים, מריחה על העור ובשימוש פנימי

ניתן להשתמש בשמן הקינמון בתור תבלין בדיוק כמו באבקת הקינמון.

תופעות לוואי של הקינמון

קינמון נחשב בטוח למדי, אבל תמיד יכול להיות סיכוי שמשהו יגיב בצורה מסוימת במקרה מסוים. אם אתם רגישים לסוגים שונים של תבלינים, יכול להיות שתרצו לשמור מרחק גם מהקינמון. מספר זעום של אנשים דיווח על תחושת שריפה לא נעימה כאשר הם לקחו את שמן הקינמון. אם אתם מרגישים תופעות לוואי כל שהן רצוי לקרוא מייד לרופא.

 

 


אהבתם? חושבים שהמידע יעזור לאחד החברים שלכם? שתפו!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *