אהבתם? חושבים שהמידע יעזור לאחד החברים שלכם? שתפו!

פלפל, אין ספק שהוא אחד מן מהתבלינים המשומשים ביותר בעולם, אך הוא מוערך לא רק בגלל שהוא תבלין מעולה, אלא גם כי ניתן להפיק ממנו שמן מדהים בעל שלל תכונות בריאותיות שונות, וגם משומש בתחום הבישום. בדור האחרון ניתן לראות חוקרים רבים אשר חוקרים את תכונותיו של שמן הפלפל השחור ומרכיביו הפעילים, למעשה הם הדרך כלל חוקרים את המרכיב הפעיל העיקרי שלו, "פיפרין". לחומר הפעיל יש יכולות שיקום למערכת העיכול ויכולת אנטי התחמצנויות נהדרות (עובד מצוין בתור חומר משמר טבעי לדוגמא)

black-peppers_1339-198-300x217 שמן פלפל שחור - Black Pepper Oil
פלפל שחור – לא רק תבלין

זה לא כל מה שהשמן המדהים הזה יכול לעשות, השמן ידוע בשלל תכונותיו בניהם גם הורדתם כאבים, הורדת כולסטרול, ניקוי הגוף ושדרוג זרם הדם!

במאמר הבא אציג בפניכם את היתרונות הידועים ביותר של שמן הפלפל השחור, השמן, לעומת התבלין עצמו, מרוכז ביותר ולכן הוא חריף מאוד וחשוב מאוד להשתמש בו בזהירות, להרחיק מילדים ולשמור במקום בטוח בבקבוק המקורי בו השגתם את השמן!

יתרונותיו הבריאותיים ושימושיו של שמן הפלפל השחור

עוזר להתמודד ומשכך כאבים – בזכות התכונות האנטי דלקתיות שלו, לשמן יש תכונה משככת כאבים. כאשר השמן נמרח חיצונית באמצעות שמן מוליך, הוא יכול לעזור לשרירים תפוסים ובעיקר לצוואר תפוס. השמן עוזר להגביר את זרימת הדם באזור וכך גם לעזור לרפא ולשחרר את חומצות החלב (החומצה הלקטית) שמשוחררת בעקבות אימון אינטנסיבי.

תמיכה בעיכול –  שמן הפלפל משומש על מנת לעזור לגוף לייתר חומצה פפסינית. החומצה אחראית על עיכול איכותי ונכון. בנוסף על כך יש לו תכונות מרגיעות ולכן הוא יכול לעזור במצבים אקוטיים בהם חווים שלשול או עצירות, או פשוט חוסר נעימות. באמצעות שיכוך המעיים והגברת זרימת הדם אליהם.

הורדת כולסטרול – בשנת 2002 בוצע מחקר על יכולות הפלפל השחור בהורדת כולוסטרול בעכברי מעבדה שאכלו תזונה שומנית. העכברים אשר קיבלו את הפלפל הראו ירידה משמעותית ברמות הכולוסטרול שלהם, וגם ברמות השומנים החופשיים בדם. בנוסף לכך נראה כי רמות הHDL (הכולוסטרול הטוב) נשארו באותה רמה לעומת הכולוסטרול מסוג LDL (הכולוסטרול הרע) שהוא זה שירד בצורה משמעותית

תכונות אנטי-ויראליות – שימוש ארוך טווח באנטיביוטיקה יכול להיות מלא בתופעות לוואי לא נעימות, כחלק מתופעות הלוואי בדרך כלל חווים ירידה משמעותית בפלורת המעיים הטובה, ולכן גם ירידה ביכולות של הגוף להתמודד עם בעיות ויראליות כמו וירוסים למשל. פלורת המעיים מהווה עד לפחות 80% מהמערכת החיסונית ועוזרת להתמודד עם נגיפים ווירוסים. לפלפל השחור יש תחושות אנטי ויראליות, הוא עוזר להאיץ את זרם הדם וככה להוציא את הוירוס החוצה, והוא תוקף בעצמו את הוירוס בתכונות האנטי בקטריאליות שלו.

מעודד זרימת דם – לשמן הפלפל יש תכונה של עידוד זרימת דם. לכן, חשוב לצרוך אותו בצורה מתונה לסובלים מלחץ דם גבוה. אך אם אתם סובלים מלחץ דם נמוך למשל שמן הפלפל יכול לעזור לכם להרגיש עירניים ומפוקסים יותר באמצעות הגברת סירקולציית הדם בגוף. בנוסף על כך, ניתן לתסף גם בשמן הכורכום על מנת לקבל את אותו האפקט.

אנטי סרטני – לשמן הפלפל השחור, על פי מחקר שבוצע בשנת 2010, יכול להוריד דלקתיות בגוף ולכן גם לעזור לגוף להימנע מסרטן. כל מרכיביו הפעילים בשמן הפלפל הוכחו כשמונעים התפתחות תאים סרטניים בעכברי מעבדה! "פפרין" נמצא בתור החומר היעיל ביותר.

עוזר בגמילה מסיגריות –  שמן הפלפל נמצא כי הוא מפחית את התשוקה לסיגריות ואת סימפטומי החרדה אשר באים לידי ביטוי כאשר מנסים להפסיק לעשן. כאשר מנסים להיגמל ממשהו, המערכת המוח משדרת אותות מצוקה ורצון לחזור לעשות את הדבר בו אתם רוצים להיגמל ממנו. שמן הפלפל יכול לעזור למנוע את תופעות הלוואי לא רק של עישון סיגריות, אלא גם גמילה מאלכוהול, הימורים ואפילו גמילה מפורנו.

עוזר לשחרר רעלים מהגוף – מאחר ולשמן הפלפל יש תכונה של האצת זרם הדם, לגוף הרבה יותר קל לשחרר רעלים מתוך התאים ולשחרר אותם במערכת הפלט אל מחוץ לגוף. יחד עם זאת, ניתן לנצל את תכונותיו של שמן הפלפל השחור לריפוי כבד שומני ואיזון הסוכרים בדם.

מדמה תחושת שובע – במידה ואתם מתקשים לרדת במשקל, אתם יכולים להשתמש בזרם הפלפל בתור מדמה תחושת שובע, הוסיפו למזון שאתם אוכלים כמה טיפול של שמן הפלפל על מנת ליצור הדמייה של תחושת שובע בגוף! זהירות, שמן הפלפל מאוד חריף ולכן מאוד חשוב לדאוג שהוא מעורבב היטב במה שאתם שמים אותו.

חומר משמר טבעי – במידה ואתם מבשלים ורוצים לשמור על האוכל שאתם מייצרים בצורה טבעית, ניתן להשתמש בשמן הפלפל בתור חומר משמר טבעי במגוון דברים, לשמן הפלפל יש תכונות אנטיבטריאליות ולכן הוא ישמור על המזון שלכם מפני גידול יתר של חיידקים וימנע מהאוכל להתקלקל.

איך להשתמש בשמן פלפל שחור

שמן הפלפל השחור נמכר במקומות רבים ברחבי האינטרנט ואפילו ניתן למצוא אותו במגוון חנויות טבע אשר מפוזרות ברחבי הארץ! בקבוק של 10 מיליליטר בדרך כלל יעלה באזור ה70 שקלים. ניתן לשים אותו בדיפיוזר, בתוך מזון, לשתות אותו מתוך מים או לשים אותו ישירות על העור מעורבב עם שמן מוליך (שמן קוקוס לדוגמא) על מנת למנוע כוויה על העור או גירוי.

חשוב לזכור כי שמן הפלפל הוא מאוד מרוכז וחזק כמו כל השמנים האתריים. אך בניגוד אליהם שמן הפלפל גם מאוד חריף וחשוב מאוד להימנע מלגעת בעניים ופה אחרי שמשתמשים בו, ולהשתמש בו בצורה נכונה.

תהיו בטוחים שאתם קונים שמן טהור ואורגני.

כאשר משומש בצורה חיצונית על העור ערבבו את השמן ביחד של 1:1 יחד עם שמן מוליך כמו שמן קוקוס חוחובה או שקדים.

כאשר משומש פנימית שתו 2-3 טיפות עם כוס מים שלמה לא על בטן ריקה.

לסיכום

  • שמן הפלפל בעל תכונות חמות, חריפות וכך גם ריחו
  • ניתן להשתמש בו פנימית וחיצונית
  • לשמן יכולות שימור ויכולות אנטיבקטריאליות מעולות
  • ניתן להשתמש בו כדי להפחית תופעות לוואי של גמילה מהתמכרויות שונות

 


אהבתם? חושבים שהמידע יעזור לאחד החברים שלכם? שתפו!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *