אהבתם? חושבים שהמידע יעזור לאחד החברים שלכם? שתפו!

שמן עץ התה, אחד השמנים המשומשים והמדוברים ביותר בתחום הרפואה הטבעית, ובצדק. לשמן עץ התה מגוון תכונות נהדרות. ואין לי ספק שתצטרכו להשתמש בו מעת לעת. שמן עץ ידוע בעיקר בגלל התכונה האנטיבקטריאלית החזקה ביותר שלו, ובזכות תכונות החיטוי הנהדרות שלו. הוא משומש כדי לטפל בפצעים, חיטוי עגילים חדשים בצורה טבעית, טיפול בפטרת הציפורניים ועוד ועוד.

שמן עץ התה הוא שמן חזק ביותר שמכיל בתוכו מגוון חומרים פעילים חזקים שבזכותם ניתן לחוות את כל התכונות הנהדרות עליהם אדבר בהמשך המאמר.

 

IMG_1264-174x300 שמן עץ התה - Tea Tree Oil
שמן עץ התה אמיתי מאוסטרליה

מה הוא שמן עץ התה?

שמן עץ התה מופק מצמח בשם מללואקה אלטרניפוליה שבאוסטרליה. הוא שייך למשפחה שמכילה בתוכה 230 זנים שונים שכולם גדלים באוסטרליה. שמן עץ התה אמיתי, מקורו יהיה מאוסטרליה. יש יותר מ100 חומריים כימיים פעילים בשמן עץ התה. בדרך כלל, בשמנים אחרים מספרים החומרים הכימיים מועט מאוד ולא חורג מדרך כלל מחומרים ספורים בלבד.

סגולותיו ושימושיו של שמן עץ התה

אז איך אפשר להשתמש בשמן עץ התה? לשמן יש מגוון רחב של תכונות בעיקר אנטיבקטריאליות.

נלחם באקנה ומחלות עור שונות – מאחר וכבר צוין כי שמן עץ התה הוא אנטיבקטריאלי ומחטא מעולה, ניתן לשלב אותו עם שמן מוליך כמו שמן קוקוס או שמן חוחובה, ולמרוח על הפנים או על האזור בו אתם סובלים מאקנה. שמן עץ התה מעולה לאקנה, הוא מחטא את האזור ומונע הצטברות של חיידקים וזיהומים על פני העור, מה שמביא למצב בו אקנה לא יכול להיגרם. חשוב מאוד במצבי אקנה כרוני לשמור על ניקיון הפנים ועל תזונה נקייה, לעיתים אקנה גם קשור בזיהום פנימי שחשוב לטפל בו, שמן עץ התה לא טוב לשימוש פנימי, אך קיימים שמנים שונים כמו שמן אורגנו ושמן פלפל קאיין שמעולים לשימוש פנימי על מנת לטפל בזיהום במערכת העיכול שגורם לאקנה (בדרך כלל הוא נקרא – קנדידה)

מטפל בקשקשים – ניתן להוסיף לשמפו שלכם שמן עץ התה ולחפוף לפני השינה (לשמן עץ התה ריח מאוד חזק) על מנת לשמור על הקרקפת נקייה מזיהומים גורמי קשקשים כמו פטריות וחיידקים שונים. השמן ידוע בתכונה המקלה על סבוריאה דרמטיטיס שלו, מחלת עור נפוצה בעולם המערבי הנגרמת בדרך כלל בגלל מעי דליף – כאשר אוכל לא מעוכל נכנס אל זרם הדם ויוצר מצב דלקתי ומחלות הקשורות אל כשלים המערכת החיסון.

מטפל בריח רע מהפה – במידה ואתם סובלים מריח רע מהפה – חשוב לשמור על ניקיון וחיטוי הפה מפני אוכל ישן אשר מצטבר בחלל הפה וגורם להתפתחות חיידקים אשר גורמים לריח הרע. טיפה אחת על מברשת השיניים תספיק לצחצוח כל השיניים וחיטוי חלל הפה. שמן עץ התה ימנע מהריח הרע להצטבר.

בנוסף לתכונות האנטי בקטריאליות שלו במריחה חיצונית, ניתן גם לטפטף כמה טיפות במאדה ארומטי, על מנת לפזר את שמן עץ התה ברחבי הבית. נשימת אדי שמן עץ יכולה לעזור ללוקים בשיעול כרוני ובליחה.

אסור בשום אופן להשתמש בשמן עץ התה בשימוש פנימי.

ניקיון הבית – שמן עץ התה יכול להיות תחליף נהדר לאקונומיקה ותכשירי הניקוי השונים. הוא מחטא מעולה ומתאדה ולא משאיר ריח לאחר כמה שעות. אדי תכשירי הניקוי והכלור המודרניים רעילים ומסוכנים מאוד בחשיפה מתמשכת. השמן מהווה תחליף מצוין לאותם תכשירים רעילים.

מחטא כביסה – ניתן להוסיף כמה טיפות של שמן עץ התה אל תוך מכונת הכביסה על מנת לחטא את הבגדים מפני חיידקים מזהמים. במידה ואתם רוצים למנוע של הצטברות של עובש בתוך שכבות הבגדים ובארונות. ניתן גם לרסס את תוכן הארון בשמן עץ התה (מעורבב עם מים) ולהחזיר את הבגדים לאחר 12 שעות.

הורג ומסיר עובש – במידה ואתם סובלים מעובש בבית, ריסוס הקירות במים מעורבבים עם שמן עץ התה יכול להיות פיתרון נהדר. בנוסף, אדי שמן עץ התה יכולים להרוג את העובש בעצמם במידה ואתם משתמשים בהם במאדה שמן ארומטי.

לסיכום

שמן עץ התה הוא אנטיבקטריאלי מדהים ולכן ניתן להשתמש בו לשימושים חיצוניים בהם צריך לחטא ולטהר משטחים או את העור. הוא מחסל פטריות, אקנה וניתן להשתמש בו לנקות את הבית מפני עובש ומזהמים שונים.

 


אהבתם? חושבים שהמידע יעזור לאחד החברים שלכם? שתפו!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *