אהבתם? חושבים שהמידע יעזור לאחד החברים שלכם? שתפו!

שמן נים נוצר באופן טבעי בזרעיו של עץ הנים. הוא מריח כמו שום וחמאת בוטנים (לדעתי, השמן הכי מסריח שקיים!), אך למרות שהוא לא נשמע מפתה במיוחד, יש לו סגולות ריפוי מדהימות. עץ הנים גדל לגדלים עצומים ויכול לחיות עד 200 שנים. במדינות המזרח שמן הנים ועלי הנים משומשים כבר למעלה מ4000 שנה. השמן ידוע בתכונותיו האנטי בקטריאליות החזקות ביותר שלו, הוא יכול לעזור לפסוריאזיס, אקזמה, סבוריאה ועוד מגוון של פטריות עור ולכן הוא משומש בעיקר לחיטוי וריפוי העור. השמן מזכיר בתכונותיו את שמן עץ התה/שמן אורגנו. בניגוד לסטריואידים אשר ניתנים בחטף באופן קבוע מידי הרופאים הקונבצניונלים, שמן הנים אינו ידוע בתופעות לוואי חמורות וניתן להשתמש בו לאורך זמן.

שמן נים לאקזמה

אקזמה היא מחלת עור נפוצה מאוד, אשר מאפיינים אותה בעיקר עור יבש סדוק ואדמומי. הגירוד יכול להיות לעיתים בלתי נסבל. חשוב לבודד את האזור הנגוע מחומרים כימיים ומלאכותיים שיכולים לגרות את המקום, כמו סבון כלים או אפילו בושם/קרם לחות שאתם אלרגיים אליו אבל לא מודעים לכך. שמן הנים מדולל בשמן חוחובה או שמן קוקוס על המקום הנגוע יכול להקל ואולי אף לפתור את האקזמה. אקזמה ידועה גם כמחלה גנטית ולכן יש להתייעץ עם רופא כדי לבדוק מהו מקור האקזמה.

שמן נים לסבוריאה/פסוריאזיס של הקרקפת והפנים

אם אתם סובלים מקשקשים רבים בצורה כרונית, אולי אתם סובלים מסבוריאה של הקרקרפת. כמו אקזמה, חשוב לבודד את האזור הנגוע מחומרים כימיים, להשתמש במים פושרים (לא חמים ולא קרים מידי) ולא להתפתות לחפוף את השיער בשמפו נגד קשקשים שעלול לגרום להקלה רגעית אך לאחד מכן להתפרצות חוזרת של הקשקשת. ניתן לשלב שמן קוקוס, שמן לבנדר שמן עץ התה ושמן נים ולמרוח על כל הראש לכמה שעות על מנת לקטול את הפטריה היוצרת את הבעיה.

מומלץ להשתמש בשמן הנים בסופי שבוע או לאחר העבודה כאשר אתם יודעים שאתם לא פוגשים אנשים, לשמן ריח חזק ולא נעים והוא יכול להישאר כמה שעות. חשוב לחפוף כמה פעמים/לשטוף את האזור אחרי שסיימתם עם הטיפול כדי שלא ישאר זכר לריחו של השמן.

קילופים מאחורי האוזניים ועל הפנים הם גם סימן לסבוריאה, באופן אישי אני משתמש בשמן מהול בשמן קוקוס ומשאיר על הפנים לאורך כל הלילה. ממליץ להשאיר מגבת על הכרית כדי למנוע היספגות של השמן במצעי המיטה.

מה שאני משתמש בו הוא: 20 טיפות שמן עץ התה, 5 טיפות שמן נים, 20 טיפות שמן לבנדר, 50 מילילטר שמן קוקוס, מחמם הכל יחד כדי ששמן הקוקוס יותך, מערבב ושופך ישירות על הקרקפת והפנים.

עשו שיעורי בית לפני שאתם מנסים כל דבר לסבוריאה לאקזמה או לכל בעיה רפואית כזו או אחרת, התייעצו עם בעל מקצוע, על מנת שיאבחן את הבעיה. ישנם למעלה מ300 סוגי אקזמות שונות ולכל אחת מהן סיבה משלה. בין אם זה סטרס או תופעה אלרגית כזו או אחרת, חשוב שתזכרו כי הטיפול הוא רק חיצוני, ואם אתם רוצים לפתור את הבעיה חשוב לפתור אותה מן השורש. בעיות עור בדרך כלל מצביעות על בעיות פנימיות.

לסיכום

לשמן הנים תכונה אנטיבקטריאלית חזקה מאוד שניתן לנצל אותה בדרכים שונות. מאחר והוא מסריח מאוד הוא עלול להרתיע אנשים מסוימים. תחליפים מעולים לשמן הינם שמן אורגנו ושמן עץ התה.


אהבתם? חושבים שהמידע יעזור לאחד החברים שלכם? שתפו!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *