אהבתם? חושבים שהמידע יעזור לאחד החברים שלכם? שתפו!

שמן אורגנו ידוע בתכונותיו האנטיבקטריאליות החזקות ביותר. נתורופתים רבים משתמשים בו על מנת לרפא מגוון רחב של בעיות הקשורות בזיהומים במערכת הפנימית ועל פני העור. שמן אורגנו כל כך חזק, שהוא מסוגל לחסל סוגים מגוונים של נגיפים שסוגי אנטיביוטיקה שונים אינם יכולים לחסל כלל. בניגוד לאנטיביוטיקה, לא סביר ששמן האורגנו יגרום לתופעות לוואי חמורות כמו האנטיביוטיקה. אנטיביוטיקה מחסל גם את אוכלוסיית החיידקים הטובה וגם את הרעה.

IMG_0944-1-225x300 שמן אורגנו - מחסל: חיידקים, נגיפים ופטריות
שמן אורגנו

שמן אורגנו מחסל בעיקר נגיפים רעים. זנים שונים של חיידקים כמו הליקובקטר פילורי עמידים חלקית לאנטיביוטיקה, אך לא עמידים לשמן האורגנו.

מקור שמן האורגנו

אורגנו הוצמח ממשפחת המנטה. משומש למעלה מ2500 שנים. ברפואה הטבעית הישנה שומש בעיקר לטיפול בוירוסים כמו שפעת, צינון, כאבי בטן וכדומה. שמן האורגנו מופק מעלי האורגנו ביחס של 1 ל1000! זאת אומרת שטון עלים מפיק אך ורק קילו של שמן האורגנו. החומר הפעיל של שמן האורגנו משומר באלכוהול ומשומש פנימית וחיצונית.

החומרים הפעילים בשמן האורגנו נקראים קארבאקרול ות'ימול, שניהם נבדקו מחקרים והראו תכונות אנטי בקטריאליות חזקות ואפקטיביות ביותר.

שימושים נפוצים בשמן האורגנו

לשמן מספר שימושים נפוצים

  • פטריות באצבעות הרגליים – ניתן למרוח ישירות פעמיים ביום, מומלץ לערבב עם שמן עץ התה. מאחר ולשמן תכונה אנטיבקטריאלית מאוד חזקה, הוא מסוגל לחסל גם פטריות על העור וכך לגרום לאזור להחלים מהפטרייה.
  • אנטיביוטיקה טבעית – בערבוב עם שמן קוקוס או מים, ניתן לשתות או לאכול את השמן. נגיפים שונים, קלקול קיבה, פריזיטים ותולעי מעיים, כולם דוגמאות לאורגניזמים ששמן האורגנו יכול לנצח בקלות.
  • להורדת ברוכיטיס – לערבב עם מים ולשתות.
  • טיפול בקנדידה או זיהומים אחרים – שימוש בשילוב עם פרוביוטיקה חזקה ותזונה נטולת סוכרים מזיקים. תזונה

האם תכונות שמן האורגנו מבוססות מחקרית?

כן, לשמן האורגנו תכונות קרובות מאוד לאנטיביוטיקה ולכן הוא משומש כל כך הרבה ברחבי הרפואה הטבעית. ניתן למצוא בפאבמד (מאגר מידע המכיל מגוון רחב של מחקרים ומאמרים) כ900 מחקרים על החומרים הפעילים השמן האורגנו. כולם מבססים את התאוריה ומחזקים את הטענה שלשמן האורגנו יש מגוון רחב של תכונות אנטיבקטריאליות.

לצערי הרב, אנטיביוטיקה רק מערכתית מופצת על ידי הרופאים הקונבנציונלים בצורה רחבת היקף ובקלות ראש. לאנטיביוטיקה מהסוג הזה יש מגוון רחב של תופעות לוואי חמורות, הן משבשות את המאזן החיידקי בגוף, יכולות לגרום להתפרצות קנדידה, קרוהן, קוליטיס, בעיות עיכול ובעיות עור ועוד.. אין ספק כי שימוש בשמן אורגנו ולא באנטיביוטיקה (במקרים שבהם לא חייבים להשתמש באנטיביוטיקה) יכול להוריד משמעותית את תופעות הלוואי הנצפות.

אך חשוב לזכור כי גם לשמן האורגנו יש תופעות לוואי משלו. במקרים בהם קיים חשד לקיבים, שמן האורגנו יחמיר את המצב, יחד עם זאת שמן האורגנו הורג חלק מאוכלוסיות החיידקים הטובה ולכן חשוב לתסף באנטיביוטיקה איוכתית וחזקה כדי לשמור על איזון בריא וטוב של פלורת המעיים.

האם שמן אורגנו יכול לחסל את חיידק ההליקובקטר?

כן. שמן האורגנו מסוגל לחסל את חיידקי ההליקובקטר שבאים איתו במגע. אך מאחר ולא כל חיידקי ההליקובקטר חיים בקיבה וחלקם חיים בתוך רירית הקיבה עצמה ולא באים במגע ישיר עם ההליקובקטר, מומלץ לצרוך את השמן לתקופה של לפחות 3 חודשים על מנת לגדוע את מעגל החיים של החיידק ולא לתת לו להתרבות מחדש.

מגבלות שמן האורגנו

אין ספק שלשמן יש מגוון רחב של יתרונות, אך חשוב לדעת את מגבלות השמן. מבחינה מדעית, השמן הוכח כיעיל נגד מגוון עצום של פטוגנים מזיקים, אבל חשוב לזכור במקרים קיצוניים לעיתים אין ברירה אלא לקחת אנטיביוטיקה ולא להתבסס על השמן (במקרים מאוד נדירים). שמן אורגנו בדרך כלל בטוח לנשים בהריון, אך הנושא לא נבדק לעומק ולכן לא ניתן להמליץ לנשים בהריון להשתמש בשמן.

 


אהבתם? חושבים שהמידע יעזור לאחד החברים שלכם? שתפו!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *