אהבתם? חושבים שהמידע יעזור לאחד החברים שלכם? שתפו!

פאו דה ארקו (פאו ד'ארקו) – Pau d'Arco, הינו צמח שגדל בדרום אמריקה, שם הוא משומש במגוון דרכים. קיימות מגוון עדויות לשימושי בפאו ד'ארקו בטיפול במגוון מחלות שונות הקשורות לגידולים חיידקים, פטרייתיים או וירוסים שונים. לצמח תכונה אנטי בקטריאלית חזקה מאוד והוא משומש פנימית וחיצונית. הצמח, שהוא בעצם עץ קשיח מאוד שומש בעבר לבניית כלי לחימה בשבטים בקדומים בדרום אמריקה. החלק האיכותי ביותר בעץ הוא הקליפה, שם נמצאים רוב התכונות האנטיבקטריאליות. העץ ידוע בגובהו הרב והסיבולת שלו נגד פטריות ומזיקים שונים. הדרך הקלה ביותר להשתמש בקליפת היא באמצעות הכנת חליטה (תה) מהקליפה ושפיכתה על העור או שתייתה.

יש למעלה מ100 סוגים של פאו ד'ארקו, רובם מכילים את החומרים הפעילים האפקטיביים ברמות שונות. החומרים אשר נמצאים בקליפת העץ נקראים באנגלית "naphthoquinones" לכימיקלים האלו יש יכולת להשמיד בקטריות, וירוסים, חיידקים ומגוון מזיקים שונים.

אלמנט נוסף אשר קיים בפאו דה ארקו הוא סלניום, אשר ידוע בתכונתנו העיקרית שהיא השמדת רדיקליים חופשיים אשר גורמים למחלות. בנוסף לכך, סלניום הוא מינרל מאוד נחוץ לגוף שלנו.

לפאו דה ארקו מספר שימושים עיקריים ותכונות עיקריות.

 1. משכך כאבים – מחקרים הראו כי לפאו דה ארקו יש יכולת אדירה לשכך את הכאב של פציינטים אשר סבלו במהלך המחקר מסרטן ומחלות כרוניות שונות. רמות הכאבים אצל החולים ירדו בצורה משמעותית אצל החולים במחלות כמו סרטן הכבד וסרטן השד. בנוסף על כך, במחקר שהתבצע ב2001, הוכיחו באופן חד משמעי כי עכברים אשר ניזונו מפאו דה ארקו הרגישו כאב בצורה מופחתת מאשר עכברים שלא צרכו את הצמח.
 2. לוחם בקנדידה – באמצעות שתיית התה האנטיבקטריאלי, ניתן ללחום בקנדידה ובשלל נגיפי מעיים שונים. התה ידוע בתכונותיו האנטיבקטריאליות החזקות. הוא איננו פוגע באוכלוסיות החיידקים הטובה של המעיים, ולכן מחזיר לאיזון את היחס בין החיידקים הטובים לבין הרעים. קנדידה יכולה להוביל למגוון רחב של בעיות בריאותיות, כמו מעי רגיז, בעיות עור, ריח רע מהפה ועוד. טיפול בקנדידה מצריך התמדה וטיפול מקצועי אצל מומחה. היא נגרמת בדרך כלל מאכילת מוגזמת של סוכר ואוכל מותסס, שומנים מן החי, שומנים צמחיים וגם בגלל נטילת תרופות אנטיביוטיות שמשבשות את הפלורה של המעיים. על מנת לקרוא עוד על איך ללחום בקנדידה אתם מוזמנים להיכנס למדריך הזה
 3. מוריד דלקתיות – כאשר הגוף נלחם בצורה מתמדת בחיידקים ומזיקים וכאשר פלורת המעיים אינה מאוזנת, הגוף נמצא במצב של דלקתיות מתמדת. כן, גם במצב בריא הגוף נלחם בצורה מתמדת בפתוגנים שונים, אך לעיתים כדאי לעזור לגוף להילחם באמצעות התזונה שלנו. כאשר אנחנו לא מכניסים לגוף חומרים שמעלים ומזינים את רמות החיידקים המזיקים לגוף ומחזקים אותם, אנחנו עוזרים לגוף להילחם בדלקתיות ועוזרים גם לרמות הסטרס הפיזי שהגוף עובר לרדת.
 4. מרפא כיבים – כיבים במערכת העיכול (כיבי קיבה או כיבי מעיים) נגרמים ע"י בעיות שונות במערכת העיכול. גורם עיקרי לכיבים בעולם המערבי הינו החיידק הליקובקטר פילורי. מעבר לכך שלפאו ד'ארקו יש תכונות מרפאות, הצמח יכול גם לחסל את החיידק המזיק שגורם לכיבים.

מספר רעיונות ודרכים שבהם אתם יכולים להשתמש בפאו דה ארקו 

 • ניתן לשתות את חליטת התה על מנת לשמור על ריח טוב מהפה ועל מערכת עיכול נקייה מנגיפים
 • ניתן להשתמש בחליטה על מנת לצחצח שיניים.
 • ניתן לחלוט תה על חתיכות בד ולשים במקומות בגוף בהם קיימים זיהומים. בנוסף לכך, ניתן לעשות אמבטיה עם החליטה ולשהות באמבטיה.
 • ניתן לכבס עם החליטה בגדים.
 • ניתן לרסס את החליטה על מקומות בבית בהם קיים עובש

איך להכין חליטת פאו ד'ארקו?

 1. 2 כפיות על כל 4 כוסות מים
 2. הרתיחו את קליפות העץ במשך 20 דקות על אש נמוכה
 3. סננו את המים
 4. שתו את המים לאט לאט במהלך היום, אל תשתו את התה ישר באותו רגע מאחר ולתה יש מספר תופעות לוואי!

תופעות לוואי של פאו ד'ארקו

כאשר צורכים כמות רבה מידי ומהר מידי, קיימת סכנה ממשית לסחרחורות, דימום פנימי, הקאות ובחילות. שימו לב כי לצמח יש תכונות מאוד אפקטיביות למגוון דברים ומספר הכימיקלים הפעילים בו גובה, ולכן, מומלץ להשתמש בפאו ד'ארקו בזהירות רבה. התייעצו עם גורם מוסמך לפני שאתם מנסים לצרוך אותו. מומלץ מאוד לצרוך בהתחלה כמות מזערית של הצמח על מנת לשלול אלרגיה או רגישות לאחד החומרים שבו. שתו לגימות קטנות במהלך היום על מנת לקבל את האפקט המיטבי, הקפידו לא לשתות כמות גדולה מידי מהצמח בבת אחת.

 

 


אהבתם? חושבים שהמידע יעזור לאחד החברים שלכם? שתפו!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *