אהבתם? חושבים שהמידע יעזור לאחד החברים שלכם? שתפו!

ויטמין די הוא ויטמין שנוצר מחשיפה ישירה של עור הגוף אל השמש. הויטמין חשוב מאוד לרמות הורמונליות ותפקודים שונים בגוף, בניהם ספיגת סידן וצפיפות עצם, עד לאיזון הומרונלי כפי שנראה במחקר הבא. המחסור הויטמין די הוא מגמה עולמית מכמה סיבות:

  • אנחנו כבר לא חיה נודדת שחשופה לשמש רוב היום.
  • רוב העור שלנו מכוסה בבגדים.
  • אנחנו עובדים במשרד ובמקומות סגורים.
  • התזונה המערבית לקויה מאוד בויטמין D.

חוסר בטסטוסטרון נפוץ היום מאוד וגברים רבים נוטים לפנות אל הפתרונות הכימים, מבלי לדעת שיש דרכים טבעיות להעלות את רמות הטסטוסטרון בגוף. אתם מוזמנים לחפש ברחבי האתר עוד מאמרים המסבירים על רמות הגברת הטסטוסטרון באמצעות צמחים, תוספי מזון וחשיפה לשמש.

מחקר חדש שפורסם בארצות אסיה טוען כי קיים קשר ישיר בין רמות ויטמין D לטסטוסטרון החופשי בדם בקרב גברים. הטסטוסטרון הוא הורמון אשר אחראי על מסת שריר, מוטיבציה, ליבידו ושומר על צפיפות עצם תקינה. זאת אומרת, שרואים הדלדלות בטסטוסטרון החופשי בדם ככל שרמות הטסטוסטרון אצל הנבדקים ירדו.

חוסר בטסטוסטרון עלול להוביל לשלל בעיות כגון: בעיות זקפה, איבוד חשק מיני, תשישות, חוסר מוטיבציה, דילול שרירים, בעיות עור ועצמות ומערכת חיסונית מוחלשת. אומנם באופן טבעי הטסטוסטרון בגוף דועך, אבל זה בדרך כלל תוצאה של חוסר ספיגת ויטמנים ולא שאלה של גיל. כפי שרשמתי שמאמרים שונים באתר, גם בגיל 80 ניתן להגיע לרמות טסטוסטרון גבוהות, הכל קשור לפעילות יום יומית, לפסיכולוגיה שלכם ולמה אתם מרגילים את עצמכם בחיי היום יום.

המחקר אשר נעשה בקרב 652 קוריאנים בגיל 40 ומעלה מצא כי גברים עם רמות נמוכות של ויטמין D (מתחת ל20 ננו גרם/מיליליטר) סבירותם לסבול מטסטוסטרון נמוך בצורה כרונית גבוהה ב265% מהקבוצה בעלת רמות ויטמין D תקינות.

בסופו של המחקר נקבע כי: "ככל שרמת ויטמין הD הייתה גבוהה יותר אצל חלק מהגברים, ככה נראה כי רמות הטסטוסטרון שלהם עלו בצורה קבועה!"

למחקר – Tak Y. et al. Serum 25-hydroxyvitamin D levels and testosterone deficiency in middle-aged Korean men: a cross-sectional study. Asian Journal of Andrology, 2014.


אהבתם? חושבים שהמידע יעזור לאחד החברים שלכם? שתפו!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *