אהבתם? חושבים שהמידע יעזור לאחד החברים שלכם? שתפו!

תור דעה ועזרה שנכתב על ידי חבר לאתר. 

בשנת 2018, ואני לא מכיר בן אדם אחד שלא צופה בפורנו. כבר מגיל צעיר, לפעמים אפילו 12. חשיפה לעולם הלא מציאותי הזה מביאה אנשים רבים, בעיקר גברים, לפתח שלל בעיות עתידיות. חוסר מוטיבציה, אין אונות בעקבות צפייה בתוכן מיני מתמשך, חוסר סיפוק ודכאונות ונטייה להימורים הם רק חלק קטן מתופעות הלוואי רחבות ההקף שצפויות למי שמכור לסרטים כחולים.

גברים רבים מוצאים את עצמם מכורים למשהו בתור בריחה מן המציאות שלהם. הם מרגישים לחוצים, סגורים, ולא מסופקים ונכנסים למעגל בלתי פוסק של חוסר סיפוק. על מנת להגשים פנטזיות שהם מרגישים שלעולם לא יצליחו להגשים במציאות הם פונים למסך הטלפון או המחשב שלהם, כל צפייה גורמת להם להרגיש רק יותר ויותר מדוכאים מחדש וכל פעם זה יותר ויותר חמור.

מה קורה למוח בזמן צפייה בפורנו?

במוח שלנו ישנה מערכת "סיפוקים" שדואגת שכל פעם שאנחנו עושים משהו מתגמל נרגיש טוב. המערכת הזו נקראת "מערכת הדופאמין" במוח. הדופאמין הינו הורמון העונג והאושר, הפרשתו במוח גורמת לנו להרגיש מסופקים. דוגמאות למערכת בפעולה: השלמת משחק מחשב, קבלת מספר טלפון מבחורה, אכילת אוכל טעים, פלרטוט עם בחורה וגם ובעיקר בזמן יחסי מין עם בחורה – המוח מתגמל אותנו על כך שאנחנו מתרבים.

בטבע, להגיע למצב שבו אנחנו שוכבים עם אישה יכול לקחת זמן רב, והתגמול של הגוף בהתאם. אך כיום עם הפורנו הזמין, מערכת הדופאמין נשחקת, בכל פעם שאתם צופים בפורנו, כמות קטנה יותר ויותר של דופאמין מופרשת במוח.

מאחר והמוח מחפש אתגרים מעניינים וחדשים יותר, מה שמוביל למצב של צפייה בפורנו אגרסיבי יותר, "כועס" יותר ורע יותר. כאשר מערכת הדופאמין במוח נשחקת, היא לא מתכהה רק עבור סרטים כחולים, אלא עבור כל דבר ודבר בחיים. זאת אומרת שאת אותה ההתרגשות מדברים קטנים שהרגשתם כשהייתם ילדים, היום אתם חווים בצורה כהה יותר ואדישה יותר בעיקר בגלל העובדה שמערכת הדופאמין שלכם מחפשת ריגושים משמעותיים יותר ממה שחיי היום יום מציעים לכם.

הליכה על החוף, צפייה בשקיעה, חיבוק חברה או סתם אינטרקציה יום יומים לא תרגיש לכם כמו שהיא באמת אמורה להרגיש לכם.

קהילת הNoFap ומה זה אומר?

קיימת קהילה גדולה, שרק הולכת וגדלה מידי יום של אנשים שמבינים כמה רע זה לצפות בפורנו. אותם אנשים עוזרים אחד לשני ונותנים מוטיבציה אחד לשני, מספרים סיפורים וחוויות וחולקים רעיונות לדרכי גמילה. הרעיון מאחורי הקהילה בגדול הוא להפסיק להגיע לאורגזמה בדרך שהיא לא "המקורית".

ישנם שלושה סוגים של דרכי גמילה:

המוד ה"קל" – אפשר "להביא ביד" אבל בלי לצפות בפורנו, זה בדרך כלל השלב הראשוני של התהליך ורק אם נכנסתם לעולם הזה.

המוד ה"רגיל" – לא צופים בפורנו ולא "מביאים ביד" – מותר לשכב עם נשים.

מוד ה"נזיר" – אסור לשפוך בכלל, בשום צורה שהיא. על מנת "לאפס את מערכת הדופאמין במוח"

הרעיון והזוועה האמיתית מאחורי הפורנו

בסופו של דבר, מאחורי הסרטונים הערוכים והנשים ה"נהנות" קיימת מציאות מזעזעת שככל הנראה כאשר תבינו אותה לא תרצו להמשיך לתת בזה יד (pun intended). הרעיון המרכזי מאחורי הפורנו הוא שליטה ודיכוי נשים. לא חסרות תוצאות של אלימות, חניקות ושליטה ברוב הסרטונים שקיימים כיום (בדרך כלל אפילו סרטונים יותר אלימים). קיימת תעשייה מזעזעת של סחר בנשים לצורך צילום הסרטונים הללו, לעיתים הן מצולמות ללא ידיעתן וחייהם נהרסים, לעיתים הן נכנסות לעולם הזה כי הן חייבות כסף וזו הדרך היחידה שלהן לצאת מזה, יש מקרים בהן לנשים בסרטונים אין ברירה אלא להתשעבד לעולם הזה מתוך איום ממשי על המשפחה שלהן או על החיים שלהן. נשים בודדות מתוך מיליוני הנשים בתעשייה באמת "אוהבות" לקחת חלק מזה. הסרטונים מחפיצים נשים ונותנים תחושה של שליטה ועליונית כלפי הנשים, תפיסה שבדרך כלל משפיעה ישירות על התפיסה הכללית של הגבר, שבזמנו הפנוי מאמן את עצמו להנות משליטה וניצול נשים. (אני בכוונה מקצין את הנושא כדי להעביר את הנקודה בדרך הבוטה ביותר שאפשר, רק ככה אפשר להבין את חומרת המצב)

לסיכום והרחבה על נושא גמילה מפורנו

קיימים פיתויים זמינים מתחת לכפות הידיים שלכם (תרתי משמע) בכל רגע נתון. אם אתם מכורים כבר תקופה ארוכה, הבחירה להיגמל מפורנו תביא אתכם למצב שבו אתם מרגישים טוב יותר מכל בחינה אפשרית. תעלה לכם את המוטיבציה ותקדם אתכם בחיים למקומות גדולים יותר. תעלה את רמת הטסטוסטרון שלכם ותגרום לכם לרצות לכבוש דברים, להציב יעדים ובאמת לשמוח כשהגעתם לשם. החוויות הקטנות בחיים, החיוך של הילדים שלך יגרמו לך לאושר נעלה יותר, תהיו אנשים סבלניים יותר ופתוחים יותר, ובכלל, חייכם ישתנו מקצה לקצה.

כל סוג שהוא של התמכרות זה נורא, יחד עם הגמילה מפורנו אני ממליץ להיגמל גם משימוש בטלפון נייד, פייסבוק אינסטגרם וכל מה שמתלווה לכך.

על מנת ליצור מצב שאתם באמת מרגישים טוב יותר משמעותית אתם מוזמנים לכתוב בפורום ולחלוק את המידע והרגשות שאתם מרגישים במסע שלכם.

הנה כמה סרטונים שיעזרו לכם להבין את חשיבות המסע הזה.


אהבתם? חושבים שהמידע יעזור לאחד החברים שלכם? שתפו!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *