אהבתם? חושבים שהמידע יעזור לאחד החברים שלכם? שתפו!

צמח האשווגנדה הוא צמח ידוע ברפואה ההודית והטבעית. בני האדם משתמשים בצמח כבר למעלה מ2500 שנים למטרות שונות. מטרתו ותכונותיו העיקריות שלה צמח הינן איזון בלוטת התריס, הרגעה, נוגד-דיכאון טבעי ונוגד דלקתי ואלו רק חלק מתכונותיו השונות.

בנוסף על כך, בהודו הצמח משומש לחיזוק המערכת החיסונית והרגעת הגוף לאחר מחלה, מאחר והוא ידוע שהוא מוריד את רמות הקורטיסול בגוף ומאזן אותן (הורמון הסטרס).

החלקים המשומשים ביותר בצמח הינם השורש והעלים, אשר מכילים את רוב החומר הפעיל של הצמח.

הנה כמה סיבות להכניס את צמח האשווגנדה לחיי היום יום שלכם:

  • משפר את תפקוד בלוטת התריס – מחקר שבוצע ב2017 מצא כי אנשים עם תפקוד נמוך של הבלוטה אשר צרכו 600 מ"ג אשווגנדה ביום למשך 8 שבועות הראו שיפור משמעותי לעומת קבוצת הפלסיבו. אין ספק שצמחים כמו אשווגנדה משפיעים ישירות על תפקוד המוח וככה גם על חיי היום יום.
  • לוחם טבעי בסטרס – האשווגנדה לוחמת בסטרס באמצעות איזון הורמונלי והקלה על בלוטת האדרנל (אשר יוצרת את הורמון הקורטיסול), מחקר מצא כי רמת החרדה של אנשים הלוקים מתסמונת פוסט טראומתית ירדה בכ55% באמצעות שימוש באשווגנדה לאורך 12 שבועות, במקביל היא גם מצאה כי הצמח אינו גרם לתופעות לוואי חמורות כלל, בניגוד לתרופות נגד חרדה קונבנציונליות אשר גורמות למגוון רחב של תופעות לוואי.
  • מחזק את המערכת החיסונית – כאשר הורמוני הלחץ בגוף פוחתים, הגוף מגיב טוב יותר למחלות ודלקות. מחקר שנעשה בחיות הראה עלייה ברמות ההמוגלובין בדם.
  • תומך בעליית מסת שריר – מחקר בין 8 שבועות הראה עלייה משמעותית אצל מתאמנים בני 18 עד 50 שצרכו אשווגנדה (300 מ"ג) ביום לעומת מתאמנים שהתאמנו ללא תיסוף כלל. בנוסף על כך, רמת הטסטוסטרון החופשי בדם של המתאמנים שצרכו את הצמח הייתה גבוהה ב16% מהקבוצה אשר התאמנה ללא שימוש בתוספים כלל.
בגרם אחד של אשווגנדה יש: 2.5 קלוריות, 4% חלבון, 3.2% סיבים, 5% פחמימות, .03 מיליגרם ברזל, סידן וויטמין C!
מומחים טוענים כי אין סיבה לצרוך יותר מגרם וחצי ביום, קיימת סכנה של תופעות לוואי כמו בחילה, סחרחורות ושלשול זמני. יש להתייעץ עם רופא מוסמך ולקבל את המינון הנכון אשר מתאים לכם ולסיבה שאתם רוצים להתחיל לצרוך את התוסף.

לסיכום

אין ספק כי לצמח האשווגנדה שלל תכונות מעולות. במידה ואתם רוצים להכניס את הצמח לחיי היום יום שלכם, מומחים ממליצים להתחיל בכמות קטנה של 300 מ"ג ולהגיע עד ל1000-1500 מ"ג ביום. הצמח מגיע בצורת קפסולה או בצורת אבקה, צורת האבקה זולה משמעותית מצורת הקפסולות, למרות שהיום ניתן למצוא באתרים שונים אספקה של חודשיים ב30-40 שקלים.

לצמח שלל תכונות הורמונליות ולכן חשוב להתייעץ עם אדם אשר הוסמך לכך לפני שאתם נוקטים בצעד כל שהוא.

 


אהבתם? חושבים שהמידע יעזור לאחד החברים שלכם? שתפו!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *