אהבתם? חושבים שהמידע יעזור לאחד החברים שלכם? שתפו!

אחד מהבעיות הגדולות שגברים סובלים ממנה במיטה בעולם המערבי היא אין אונות, חוסר יכולות להגיע למצב של זקפה מלאה. לפחות כ10 אחוז מהגברים בעולם המערבי סובלים מהתסמונת ולחלק גדול זה משפיע על החיים בצורה ישירה. כיום קיימות תרופות קונבנציונליות שונות לטיפול באין אונות אך אותן תרופות מכילות שלל תופעות לוואי לא נעימות ויכולות להביא אפילו למצב של התקף לב ומוות.

תופעת האין אונות אינה משפיעה רק על הגבר, אל גם בן/בת הזוג במערכת היחסים. על מנת לשמור על מערכת יחסים בריאה, חשוב מאוד לשמור על מיניות בריאה בין בני הזוג. עם השנים, בעקבות הגיל, הסביבה, התזונה והגנטיקה, נוצר מצב של דעיכה במערכת הזקפה של הגבר בעקבות ירידה בטסטוסטרון/חוסר ריגוש והדלדלות כלי הדם באזור. זה נכון שהיכולות המיניות של הגבר מדרדרות לאורך השנים, אבל זה לא נכון להגיד שגבר יגיע למצב בו הוא סובל מאין אונות לחלוטין ולא יכול להגיע למצב של זקפה. באמצעות ניהול אורך חיים נכון, כל גבר יוכל להגיע למצב בו הוא יכול להגיע לזקפה בכל גיל.

adult-couple-on-sofa-in-home_1398-4347-300x210 אין אונות - סיבות ופתרונות
השמירה על המיניות בזוגיות חשובה ביותר למערכת היחסים

מה היא אין אונות?

אין אונות היא חוסר היכולת להגיע למצב של זקפה ולשמור עליה על מנת להגיע למצב של יחסי מין תקינים. זוהי תופעה ידועה בקרב גברים מבוגרים יותר, למרות שניתן לראות זאת לעיתים גם אצל גברים צעירים יותר.

זקפה נוצרת בעקבות לחץ דם שנוצר בפין באמצעות פקודה של המוח, הרבה דם נשלח לאזור ונשאר בכלי הדם הגמישים. חוסר יכולת להגיע לזקפה בדרך כלל נגרמת מאורך חיים לא בריא, חוסר פעילות גופנית ותזונה לא בריאה. גברים ששינו את אורך החיים שלהם, מצליחים להגיע לזקפה ללא שימוש בויאגרה או תרופות קונבנציונליות שונות (כמו זריקות טסטוסטרון מסונטז למשל)

פורנו משפיע על חיי המין שלכם ומונע ממכם להנות במיטה בחיים אמיתיים

בשנים האחרונות ניתן לראות יותר ויותר מחקרים שיוצאים ומבססים את הרעיון מאחורי ההשלכות הנוראיות של הפורנו על חיי היום יום של הגברים. הפורנו גורם למצב בו מתרגלים למצבים מאוד ספציפיים וקיצוניים ומגיעים למצב של זקפה רק במצבים האלו, ולא נהנים בחיים האמיתיים. מה שקורה הוא, שפורנו משחק על מערכת הדופאמין במוח. בטבע הדופאמין הינו הורמון אשר שוחרר במצב בו הגוף תיגמל אתכם על מעשה שעוזר להישרדות שלכם, לדוגמא, אכילת אוכל מזין וטעים, זיווג לצורך רוויה, וכדומה. כאשר צופים בפורנו (בצורה אובססיבית וקיצונית או אפילו בצורה מועטת) יוצרים למעשה מצב מדומה שבו הגוף משחרר דופאמין לאורך זמן בלחיצת כפתור ממש. כאשר הדופאמין משוחרר לאורך הרבה זמן, הגוף חוסם את קולטני הדופאמין שלו על מנת לא ליצור מצב בו כל כך הרבה דופאמין משוחרר ונקלט כל פעם.

כאשר יש פחות קולטני דופאמין במוח, הדבר יוצר מצב בו האדם מחפש משהו שיגרום לו לשחרור דופאמין רב יותר מהפעם הקודמת, וכך מגיע מעגל של התמכרות, בו כל פעם שואפים למשהו קצת יותר קיצוני. וכאשר נכנסים למיטה בחיים האמיתיים, מגיעים למצב בו אין ריגוש. ולכן, אין זקפה

על מנת לקרוא על גמילה מפורנו לחץ עליי

ההבדל בין אין אונות לאימפוטנציה

המושג אימפוטנציה משומש בדרך כלל על מנת לתאר חוסר יכולות מיניות. כחלק מהבעיות יש גם חוסר יכולות להגיע לזקפה, אך גם אותם בעיות קשורות לבעיות נוספות כמו חוסר ליבידו, חוסר יכולת להגיע לגמירה וחוסר יכולת להגיע לשפיכה. אימפוטנציה הינה שם כללי לבעיה ואין אונות היא בדרך כלל כרוכה אך ורק בחוסר יכולת פיזית להגיע לזקפה ללא הבעיות שמסביב.

שני המושגים משומשים בדרך כלל היחד אבל היחס אליהם בעולם הרפואה שונה לחלוטין. בדרך כלל, שמטפלים באימפוטנציה, מטפלים במערכת ההורמונלית בגוף שלעיתים קרובות אינה מאוזנת ותקינה, לעומת אין אונות בו ניתן לטפל בבעיות הזקפה בדרכים שונות לחלוטין.

מה הם הגורמים לאין אונות?

סוכרת – לפי מחקר שיצא ב2017 נמצא כי ביחס לגברים בריאים, גברים עם סוכרת סובלים הרבה יותר מאין אונות.

לחץ דם גבוה – באופן אירוני, חוסר היכולת להביא ללחץ דם גבוה לצורך זקפה נמצע על ידי לחץ דם גבוה בגוף. גברים אשר סובלים מלחץ דם גבוה מעל גיל 50, יסבלו לעיתים קרובות מבעיות בזקפה. בנוסף על כך, תרופות ללחץ דם יכולות למנוע מלהגיע למצב של זקפה.

בעיות בדרכי השתן – מחקר מקיף ביותר הרבה כי יש חיבור בין אין אונות לבין בעיות הדרכי השתן. שתי הבעיות קשורות אחת לשנייה ונגרמות בדרך כלל בקרב גברים מבוגרים. כאשר מדברים על בעיות בדרכי השתן התחתונות בדרך כלל מדברים על הצורך ללכת להתפנות בכמות רבה יותר, ולעיתים גם כאבים וחוסר נוחות במערכת דרכי השתן, הדבר מביא לחוסר נוחות אצל הגבר ומוריד את החשק המיני, מה שמביא למצב של קושי בזקפה.

חוסר אימוני כושר – הסעיף הכי חשוב בכל המאמר. בעולם המערבי קיימת אמונה שכאשר יוצאים לפנסיה אפשר לנוח כל היום. חוסר פעילות גופנית תביא למצב של אין אונות. חשוב מאוד לשמור על אורך חיים בריא וספורטיבי וכל גיל!

גיל – אין מה לעשות, קיים קשר ישיר בין הגיל לבין היכולת להגיע לזקפה, עם השנים השרירים והנימים נחלשים וכך גם היכולת של הגוף לשמר זקפה.

עישון –  לעישון יש קשר ישיר לאין אונות. מחקרים רבים מבוססים ביותר מצאו כי גברים שלא עישנו לעולם, מצליחים להגיע לסיפוק מיני וזקפה הרבה יותר משמעותית מאשר גברים מעשנים! מעבר לכך, לעישון השפעות רחבות על החיים.

סטרס – העולם המערבי מלא בסטרס, אך כדי להגיע לזקפה על המוח לשדר לגוף כשהוא רגוע אחרת לא נוכל להגיע למצב של זקפה. סטרס חרדה ודיכאון קשורים בצורה ישירה אל אין אונות, לעיתים הם אפילו כרוכים זה בזה. חשוב ללכת לבעל מקצוע על מנת לטפל בנפש ולהבין את המצב.

אין אונות היא תופעה נרחבת מאוד ואין מה להתבייש בפני שום בעל מקצוע. הוא כבר שמע הכל והוא פה כדי לעזור לכם.

איך לטפל באין אונות בדרך טבעית ובריאה

חשוב להבין שאין אונות היא תופעה אשר נגמרת בגלל אורך חיים לקוי, ולכן חשוב מאוד לשנות את אורך החים.

ירידה במשקל – במידה ואתם סובלים ממשקל יתר, חשוב מאוד לרדת במשקל על מנת להגיע לזקפה. אפילו ירידה ספורה יכולה להביא לשינוי דרמטי מקצה לקצה בחיי המין שלכם.

ספורט בימים ובצורה קבועה –  על מנת לשמור על סירקולציית דם נכונה בגוף, ולמנוע "התנוונות" של שרירים ונימים מסוימים בגוף. חשוב מאוד להפעיל את הגוף ולעשות ספורט. מחקרים רבים הראו כי ספורט בצורה עקבית בצורת אירובי יכול למנוע אין אונות בצורה מקיפה ביותר. קיימים תרגילים ספציפים לאזור המפשעה על מנת לשקם ולעזור לזרם הדם, לנימים ולשרירים באזור להתחדש ולהישמר לאורך השנים.

דיאטה – אם יש משהו שלא דיברנו עליו במאמר, הוא טסטוסטרון. הטסטוסטרון הוא ההורמון הגברי, בלעדיו לא תרגישו צורך להגיע למצב של זקפה והליבידו שלכם יהיה בקרשים. שמירה על דיאטה נכונה, אשר מכילה שומנים בריאים, ירקות ודגנים מלאים, תביא למצב בו אתם שומרים על מערכת הורמונלית תקינה. הימנעו מאכילת סוכר וגלוטן והכניסו יותר שומנים בריאים לחיי היום יום שלכם. החליפו את שמן הזית והקנולה בשומנים כמו שמן קוקוס וסלמון, אל תפחדו מלאכול שומן, פשוט תורידו פחמימות במקביל. אכילת שומנים בריאה נחוצה הרבה יותר מאכילת פחמימות ריקות שמקורם בלחם, פסטה וכדומה!

חשוב מאוד להבין שצריך להימנע בצורה גורפת מסוגי המזון הבאים במידה ואתם רוצים לשמור על אורך חיים בריא ולהגיע למצב של זקפה.

 • אלכוהול
 • קפה
 • משקאות ממותקים
 • דגנים מתועשים כמו סויה, אורז, תירס
 • שמנים צמחיים
 • אוכל מעובד שמגיע בקופסאות

בנוסף לכך, קיימים צמחים רבים שיכולים לעזור לכם להעלות את הטסטוסטרון שלכם ולעזור לכם להגיע לזקפה, אתם יכולים לקרוא על כך בלחיצה עליי

לסיכום, נקודות שחשוב לזכור

 • אין אונות היא תופעה הנגרמת בעיקר לגברים מבוגרים – לא בגלל הגיל, אלא בגלל הנוחות שבמנוחה.
 • אין אונות יכולה להיגרם ממספר רחב של גורמים אך היא יכולה להיפתר באמצעות מספר רחב של פתרונות ומעשים.
 • עשו ספורט ורדו במשקל
 • אכלו נכון
 • אל תצפו בפורנו כלל והיגמלו מהתמכרויות
 • נסו לתסף בצמחים בקישור הנ"ל


אהבתם? חושבים שהמידע יעזור לאחד החברים שלכם? שתפו!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *