אהבתם? חושבים שהמידע יעזור לאחד החברים שלכם? שתפו!

במאמר הבא אני עומד לפניכם 10 הדברים שיכולים לעזור לכם להיפטר מהקנדידה, רשימה של עשרה מאכלים מעולים שיכולים לעזור לכם להיפטר ממנה בצורה טבעית. חלק מהדברים יכולים להשתלב מאוד טוב במתכונים ובמאכלים שאתם רגילים לאכול. המאכלים יעזרו לגוף שלכם להתמודד עם הקנדידה מאחר והם מכילים בתוכם תכונות אנטי בקטריאליות.

אתם מוזמנים להיכנס לקטגוריות המתכונים באתר כדי לראות מתכונים שיכולים לעזור לכם להיפטר מקנדידה

בואו ניגש ישר לנקודה, הנה עשרה דברים שאתם יכולים להכניס בתפריט שלכם כדי להיפטר מהקנדידה

-קנדידה-e1514153972336-300x200 10 מאכלים אנטי בקטריאליים למניעת קנדידה
קנדידה על הלשון

שמן קוקוס

בזכות תכונותיו האנטי בקטריאליות הוא משומש פנימית וחיצונית. מאחר והוא מכיל בתוכו חומצות לאוריות שהן חומצות שומן אנטי בקטריאליות (חומצה קפרילית). לחומצה הקפרילית יש תכונה אנטי פטרייתית חזקה. חשוב מאוד לצרוך שמן קוקוס בכבישה קרה ולא שמן קוקוס שעבר תהליך חימום, על מנת לשמור על הערכים התזונתיים שלו ועל חומצות השומן השונות שלו.

אך מצד שני, שמן קוקוס מאוד יציב בחום, זאת אומרת שניתן להשתמש בו לאפייה ובישול למרות שמאוד מומלץ לצרוך אותו בצורה הטבעית שלו ולא להעביר אותו חימום מכל סוג שהוא.

שום

גם לשום יש הרבה מאוד תכונות אנטי בקטריאליות, כמו שמן הקוקוס. הוא שומר על איזון במערכת העיכול בין הקנדידה לחיידקים הטובים. השום יכול להגן בפניכם גם בפני תולעים במעיים, ולכן ניתן למצוא שום במגוון מתכונים למניעת תולעים אצל ילדים.

השום עוזר מאוד בתהליך ניקוי של הגוף באמצעות גירוי הכבד ומערכת העיכול. מומלץ לאכול לפחות ארבעה ראשי שום ביום, מרוסקים ומעורבבים בתוך מים או דבש. אכילת שיני שום במצב הטבעי יעילה הרבה יותר ממצבם מחומם. כאשר שום עובר תהליך בישול הוא מאבד מתכונותיו האנטי בקטריאליות וחומריו והפעילים נאבדים.

בצל

כמו שום גם לבצל יש תכונות אנטי בקטריאליות ואנטי דלקתיות. הבצל ידוע בתכונותיו המשתנות, ולכן עוזר להיפטר מהרעלים שהקנדידה מפרישה לתוך זרם הדם.יחד עם זאת הבצל מכיל כמות גבוהה של סיבים אשר מאכילים את החיידקים הטובים במעיים. סביבה בעלת מגוון חיידקים טובים תגן עליכם מפני הקנדידה. חשוב לא להרבות באכילת בצל מאחר והוא מגרה את רירית המעיים וגורם לה להתעבות, מה שמוביל לספיגה מועטת של ויטמינים ומינרלים אל זרם הדם.

אצות

עצות מכילות בתוכם מגוון רחב של ערכים תזונתיים, אך הן בעיקר מכילות יוד. יוד הוא מינרל חשוב מאוד לתפקוד תקין של בלוטת התריס בגוף. מאחר בקנדידה גורמת לחוסר איזון בבלוטת התריס חשוב מאוד לעזור לבלוטת התריס לתפקד כראוי באמצעות אכילה מספקת של יוד. ניתן לתסף את היוד בצורה מלאכותית או לצרוך אותו מאצות שונות כמו וואקאמה, כלורלה וספירולינה.

רוטבאגה

לרוטבאגה תכונות אנטי בקטריאליות מאוד חזקות. הרוטבאגה הוא שורש שדומה מאוד ללפת. למרות שניתן להתבלבל ולחשוב שברוטבאגה אין תכונות טובות כמו תפוחי אדמה, לרוטבאגה מגוון תכונות אנטיבקטריאליות חזקות ביותר.

ניתן לשלב את הרוטבאגה כמעט בכל מתכון, וניתן להשיג אותו בחנויות טבע שונות.

ג'ינג'ר

הג'ינג'ר ממריץ את זרם הדם ובכך עוזר לגוף להיפטר מרעלים. יחד עם זאת הוא גם עוזר לכבד להיפטר מרעלים ושומנים קשים לפינוי, ג'ינג'ר גם מגרה את מערכת החיסון של הגוף ועוזר בריבוי כדוריות דם לבנות. ג'ינג'ר מקל על מערכת העיכול ועוזר למנוע גזים ולכן מומלץ לשלב אותו למי שסובל מתופעות לוואי של הקנדידה. ג'ינג'ר הינו אנטי בקטריאלי חזק והוא עוזר להרוג מזיקים שונים במערכת העיכול.

ניתן לצרוך ג'ינג'ר בתוך מיץ, שייק ובתוך סלט חשוב לצורך אותו בצורה החיה שלו ולהמעיט במצבים בהם הוא צריך לעבור חימום. במידה ואתם רוצים לשתות אותו בתה, מומלץ לא להביא את המים לרתיחה מוחלטת אלא לחלוט את הג'ינגר במים חמים ולא רותחים.

שמן זית

למרות שאני לא ממליץ באתר על אכילה של שמנים צמחיים ואני אפילו נמצנע לחלוטין מאכילתם בעצמי,  בשמן זית ישנו כימיקל אנטי בקטריאלי חזק השאר ידוע שמסוגל להרוג את הקנדידה ונגיפים נוספים. שמן זית גם מאזן את רמות הסוכר בדם מה שיכול למנוע התפתחות מיותרת של הקנדידה, שניזונה מהסוכר בדם. בכל מקרה, לא רצוי לאכול שמנים מן הצומח כלל, אך אם אתם כבר אוכלים שמן זית, חשוב לצרוך אותו ממקור איכותי, מכבישה קרה ובכמויות מעטות.

מיץ לימון

מיץ לימון מייעל את מערכת העיכול ולכן גורם לקנדידה לצאת החוצה בדרך נעימה. הקנדידה גדלה על סוכר שיושב ומתסיס במערכת העיכול ומהווה מצע מעולה להתפתחות הקנדידה. האצת פעילות המעיים תעזור לכם להיפטר מהסוכר היושב על דפנות המעיים ומהווה את אותו המצע.

זרעי דלעת

זרעי דלעת מכילים בתוכם חומצות שומן בריאות מאוד לגוף, כמו אומגה 3, הן גם מכילות רמות גבוהות יחסית של המינרל אבץ. לאבץ ולאומגה 3 חשיבות רבה לבריאות העור ולפעילות תקינה של בלוטת התריס. זרעי דלעת יכולים לעזור לחדש את רקמת המעיים אשר נפגעת מחיידק הקנדידה.

חשוב מאוד לצרוך זרעי דלעת על מנת לקבל את הכמות המספקת של אומגה 3 ביום

כמות נמוכה של אומגה שלוש ביום יכולה להוביל לחוסר פעילות בלוטת התריס שגם ככה הקנדידה יכולה לגרום!

הוסיפו חופן זרעי דלעת התפריט היומי שלכם

מספר 10 פלפל

ניתן למצוא שפע של מידע לגבי פלפל קאיין, שהוא הפלפל החזק ביותר בטבע והוא עוזר מאוד לחיסול חיידקים ונגיפים שונים במערכת העיכול ועל פני העור בלחיצה עליי. 


אהבתם? חושבים שהמידע יעזור לאחד החברים שלכם? שתפו!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *